Display: TFT; 3.5"; 320x240; Illumin: LED; Dim: 76.9x64x4.8mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DT035BTFT-PTS2
Tootja: DISPLAYTECH
Tootja tootekood: DT035BTFT-PTS2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: TFT; 3.5"; 320x240; Illumin: LED; Dim: 76.9x64x4.8mm
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Interface | RGB |
| Number of pins | 51 |
| Type of pin configuration | 1x6, 1x45 |
| Display resolution | 320x240 |
| Screen size | 3.5" |
| Kind of display | graphical |
| Illumination | LED |
| Contrast | 500:1 |
| Window dimensions (H x W) | 70.08x52.56mm |
| Type of display | TFT |
| Ribbon cable pitch | 500µm |