Module; double series; 2.2kV; 430A; BG-PB60-1; Ufmax: 1.78V; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DT430N22KOF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: DT430N22KOF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module; double series; 2.2kV; 430A; BG-PB60-1; Ufmax: 1.78V; screw
| Mounting | screw |
| Case | BG-PB60-1 |
| Electrical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 2.2kV |
| Max. load current | 800A |
| Gate current | 250mA |
| Max. forward impulse current | 14kA |
| Load current | 430A |
| Max. forward voltage | 1.78V |
| Type of module | diode-thyristor |