Power supply: switching; mains,plug-in; 5VDC; 2A; 10W; Out: 5,5/2,5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E12-1005-251
Tootja: ESPE
Tootja tootekood: E12-1005-251
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switching; mains,plug-in; 5VDC; 2A; 10W; Out: 5,5/2,5
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -10...40°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Polarisation | positive inner pin |
| Type of power supply | switched-mode |
| Body dimensions | 56x28x42mm |
| Maximum output current | 2A |
| Output voltage | 5V DC |
| Kind of output connector | 5,5/2,5 |
| Efficiency | 80% |
| Connector variant | straight |
| Conform to the norm | Energy efficiency Level VI |
| Length of output cable | 1.5m |