Power supply: switching; mains,plug-in; 12VDC; 1A; 12W; 84%; angled
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E12-1212-252
Tootja: ESPE
Tootja tootekood: E12-1212-252
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switching; mains,plug-in; 12VDC; 1A; 12W; 84%; angled
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 12W |
| Operating temperature | -10...40°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Polarisation | positive inner pin |
| Type of power supply | switched-mode |
| Body dimensions | 56x28x42mm |
| Maximum output current | 1A |
| Output voltage | 12V DC |
| Kind of output connector | 5,5/2,5 |
| Efficiency | 84% |
| Connector variant | angled |
| Conform to the norm | Energy efficiency Level VI |
| Length of output cable | 1.5m |