Converter: temperature and humidity; 0÷100%RH; -40÷85°C; ±2.5%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E2218-RP-16-2-S-24VAC
Tootja: EVIKON
Tootja tootekood: E2218-RP-16-2-S-24VAC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: temperature and humidity; 0÷100%RH; -40÷85°C; ±2.5%
| Mounting | for wall mounting |
| Supply voltage | 24V AC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP65 |
| Tolerance | ±2.5% |
| Type of converter | temperature and humidity |
| Communictions protocol | MODBUS RTU |
| Temperature measuring range | -40...85°C |
| Max. environment humidity | 100% |