Converter: humidity; -40÷85°C; 12÷36VDC; 85x82x55mm; ±1%; IP65
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E2353-C5
Tootja: EVIKON
Tootja tootekood: E2353-C5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: humidity; -40÷85°C; 12÷36VDC; 85x82x55mm; ±1%; IP65
| Mounting | for wall mounting |
| Supply voltage | 12...36V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP65 |
| Tolerance | ±1% |
| Type of converter | humidity |
| Communictions protocol | MODBUS RTU |
| Temperature measuring range | -50...200°C |
| Max. environment humidity | 100% |