Core: ferrite; E; 3C94; 1900nH; 2.99cm3; 52mm2; A: 25mm; B: 17.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
E25/13/7-3C94
Tootja: FERROXCUBE
Tootja tootekood: E25/13/7-3C94
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Core: ferrite; E; 3C94; 1900nH; 2.99cm3; 52mm2; A: 25mm; B: 17.5mm
| Material | 3C94 |
| Version | E |
| D dimension | 12.8mm |
| B dimension | 17.5mm |
| A dimension | 25mm |
| C dimension | 7.5mm |
| E dimension | 8.7mm |
| F dimension | 7.5mm |
| Type of core | ferrite |
| Inductance factor Al | 1.9µH |
| Effective core cross-section (Ae) | 52mm<sup>2</sup> |