Desktop magnifier with backlight; ESD; Mag: 3dpt(x1.75); 12W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E25171
Tootja: DAYLIGHT COMPANY
Tootja tootekood: E25171
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Desktop magnifier with backlight; ESD; Mag: 3dpt(x1.75); 12W
| Supply voltage | 230V AC |
| Version | ESD |
| Type of tool | desk magnifier |
| Power consumption | 12W |
| Number of diodes | 60 |
| Illumination | LED |
| Colour temperature | 6000K |
| Conform to the norm | EN 61340-5-1 |
| Arm length | 940mm |
| Inspection tool features | 2 lighting levels, additionaly lens (order separately), extension arm enables free positioning, glass lens |