Sensor: inductive; Output conf: PNP / NO; 0÷4mm; 12÷24VDC; M8; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E2A-S08KN04-M1-B1-1
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E2A-S08KN04-M1-B1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Output conf: PNP / NO; 0÷4mm; 12÷24VDC; M8; IP67
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...4mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Overall length | 43mm |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | connector M12 |
| Switch housing | M8 |
| Switching frequency max | 1kHz |
| Kind of forehead | non-embedded |