Sensor: inductive
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E2A-S08LS02-M5-B1-1
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E2A-S08LS02-M5-B1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 3 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...2mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M8 |