Sensor: inductive; OUT: NPN / NO; 0÷2mm; 10÷30VDC; M8; IP67; 100mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E2E-X2C18-M3
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E2E-X2C18-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; OUT: NPN / NO; 0÷2mm; 10÷30VDC; M8; IP67; 100mA
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...2mm |
| Output configuration | NPN / NO |
| Overall length | 39mm |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | connector M8 |
| Switch housing | M8 |
| Switching frequency max | 1.5kHz |
| Kind of forehead | embedded |