Sensor: inductive; Output conf: 2-wire NO; 0÷3mm; 12÷24VDC; M12
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E2E-X3D1-M1GJ 0.3M
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E2E-X3D1-M1GJ 0.3M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Output conf: 2-wire NO; 0÷3mm; 12÷24VDC; M12
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | brass |
| Range | 0...3mm |
| Output configuration | 2-wire NO |
| Overall length | 38mm |
| Plating material | nickel |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M12 |
| Switching frequency max | 1kHz |
| Kind of forehead | embedded |