Sensor: inductive; OUT: NPN / NO; 0÷8mm; 10÷30VDC; M18; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E2E-X8C118 2M
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E2E-X8C118 2M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; OUT: NPN / NO; 0÷8mm; 10÷30VDC; M18; IP67
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | brass |
| Range | 0...8mm |
| Output configuration | NPN / NO |
| Overall length | 55mm |
| Plating material | nickel |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M18 |
| Kind of forehead | embedded |