Sensor: inductive; Output conf: 2-wire NO; 0÷7mm; 10÷32VDC; M18
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E2EH-X7D1 2M
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E2EH-X7D1 2M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Output conf: 2-wire NO; 0÷7mm; 10÷32VDC; M18
| Supply voltage | 10...32V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | 0...100°C |
| IP rating | IP67 |
| Application | food industry |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...7mm |
| Output configuration | 2-wire NO |
| Overall length | 43mm |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M18 |
| Switching frequency max | 300Hz |
| Kind of forehead | embedded |