Sensor: inductive; Output conf: 2-wire NO; 0÷10mm; 10÷30VDC; M30
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E2FM-X10D1-M1TGJ-T 0.3M
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E2FM-X10D1-M1TGJ-T 0.3M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Output conf: 2-wire NO; 0÷10mm; 10÷30VDC; M30
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67, IP69K |
| Number of pins | 4 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...10mm |
| Output configuration | 2-wire NO |
| Overall length | 63.5mm |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M30 |
| Switching frequency max | 50Hz |
| Kind of forehead | embedded |