Sensor: inductive; Output conf: 2-wire NO; 0÷1.5mm; 10÷30VDC; M8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E2FM-X1R5D1-M1TGJ 0.3M
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E2FM-X1R5D1-M1TGJ 0.3M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Output conf: 2-wire NO; 0÷1.5mm; 10÷30VDC; M8
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67, IP69K |
| Number of pins | 4 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...1.5mm |
| Output configuration | 2-wire NO |
| Overall length | 49mm |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M8 |
| Switching frequency max | 200Hz |
| Kind of forehead | embedded |