Sensor: capacitive; Housing: Ø34
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E2K-C25MF1 5M
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E2K-C25MF1 5M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: capacitive; Housing: Ø34
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP66 |
| Body material | ABS |
| Range | 3...25mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Indication | LED |
| Type of sensor | capacitive |
| Switch housing | Ø34 |
| Switching frequency max | 70Hz |
| Kind of forehead | non-embedded |