Sensor: capacitive; Range: 0÷8mm; Output conf: NPN / NO; Mat: ABS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E2K-X8ME1
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E2K-X8ME1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: capacitive; Range: 0÷8mm; Output conf: NPN / NO; Mat: ABS
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP66 |
| Body material | ABS |
| Range | 0...8mm |
| Output configuration | NPN / NO |
| Type of sensor | capacitive |
| Switch housing | M18 |
| Switching frequency max | 100Hz |
| Kind of forehead | embedded |