Sensor: inductive; 0÷20mm; PNP / NO + NC; Usup: 10÷30VDC; 200mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E2Q6-N20F3-H
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E2Q6-N20F3-H
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; 0÷20mm; PNP / NO + NC; Usup: 10÷30VDC; 200mA
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body dimensions | 40x40x118mm |
| Range | 0...20mm |
| Output configuration | PNP / NO + NC |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | screw terminals |
| Switching frequency max | 150Hz |