Sensor: inductive
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E2S-Q11B 1M
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E2S-Q11B 1M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 50mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | plastic |
| Range | 0...1.6mm |
| Output configuration | 2-wire NO |
| Type of sensor | inductive |
| Switching frequency max | 1kHz |
| Kind of forehead | non-embedded |