Encoder: incremental; Usup: 12÷24VDC; 500imp/revol; OUT: push/pull
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E30S4-500-3-T-24
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: E30S4-500-3-T-24
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Encoder: incremental; Usup: 12÷24VDC; 500imp/revol; OUT: push/pull
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Type of encoder | incremental |
| Operating temperature | -10...70°C |
| IP rating | IP50 |
| Resolution | 500imp/revol. |
| Output configuration | push/pull |
| Sensors features | shaft 4mm |
| Switching frequency max | 300kHz |