Switch: door; Pos: 2; SPST-NO; 5A/250VAC; Switch.method: OFF-(ON)
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
E3101CABAEX
Tootja: BULGIN
Tootja tootekood: E3101CABAEX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: door; Pos: 2; SPST-NO; 5A/250VAC; Switch.method: OFF-(ON)
| Mounting | on panel, push-in |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Type of switch | door |
| Switches features | with lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Body colour | black |
| Panel thickness | ≤ 2.5mm |
| Conform to the norm | ATEX Ex, CSA, UL |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| AC contacts rating @R | 5A / 250V AC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Key button colour | black |
| Button marking | blank |
| Knob height | 23mm |