Switch: door; Pos: 2; SPDT; 5A/250VAC; Leads: 4,8x0,5mm connectors
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E3111DAPW
Tootja: BULGIN
Tootja tootekood: E3111DAPW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: door; Pos: 2; SPDT; 5A/250VAC; Leads: 4,8x0,5mm connectors
| Mounting | on panel, push-in |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Type of switch | door |
| Switches features | with lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Mounting hole diameter | 27.31x22.73mm |
| Body colour | white |
| Contacts configuration | SPDT |
| AC contacts rating @R | 5A / 250V AC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Key button colour | white |
| Button marking | blank |
| Knob height | 17.1mm |