Core: ferrite; E; Mat: 3C94; 2500nH; 16g; 6180mm3; 83mm2; A: 32mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
E32/16/9-3C94
Tootja: FERROXCUBE
Tootja tootekood: E32/16/9-3C94
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Core: ferrite; E; Mat: 3C94; 2500nH; 16g; 6180mm3; 83mm2; A: 32mm
| Material | 3C94 |
| Version | E |
| D dimension | 16.4mm |
| B dimension | 22.7mm |
| A dimension | 32mm |
| C dimension | 9.5mm |
| E dimension | 11.2mm |
| F dimension | 9.5mm |
| Type of core | ferrite |
| Inductance factor Al | 2.5µH |
| Effective core volume (Ve) | 6180mm<sup>3</sup> |
| Effective core cross-section (Ae) | 83mm<sup>2</sup> |