Sensor: photoelectric; Range: 50÷1000mm; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E3AS-F1000IPT M3-1
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E3AS-F1000IPT M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 50÷1000mm; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -20...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | plastic |
| Range | 50mm...1m |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Connection | connector M8 |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |