Sensor: photoelectric; Range:100÷500mm; PNP; DARK-ON, LIGHT-ON
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E3FC-BP21
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range:100÷500mm; PNP; DARK-ON, LIGHT-ON
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67, IP68, IP69K |
| Number of pins | 4 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 100...500mm |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Sensors features | detect transparent objects, Reflector must be ordered separately. |
| Connection | connector M12 |
| Switch housing | M18 |
| Operation mode | retro-reflective |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |