Sensor: photoelectric; Range: 0÷4m; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON; 3A; <5ms
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E3JM-R4R4T-G-33
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E3JM-R4R4T-G-33
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 0÷4m; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON; 3A; <5ms
| Supply voltage | 12...240V DC, 24...240V AC |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP66 |
| Body material | ABS |
| Range | 0...4m |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Sensors features | Reflector is provided with sensor., timer |
| Connection | PG13,5 |
| Response time | <5ms |
| Operation mode | retro-reflective |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |