Sensor: optical fiber amplifier; PNP; Connection: lead 2m; 100mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E3NX-FA41AN 2M-1
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E3NX-FA41AN 2M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: optical fiber amplifier; PNP; Connection: lead 2m; 100mA
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| Body material | polycarbonate |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | optical fibre amplifier |
| Sensors features | timer |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |