Sensor: photoelectric; Range: 5÷30mm; NPN; LIGHT-ON; Usup: 12÷24VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E3T-SL21 2M-1
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E3T-SL21 2M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 5÷30mm; NPN; LIGHT-ON; Usup: 12÷24VDC
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 50mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | PBT |
| Body dimensions | 11x7x24.5mm |
| Range | 5...30mm |
| Output configuration | NPN |
| Type of sensor | photoelectric |
| Response time | <1ms |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Operation modes | LIGHT-ON |