Sensor: photoelectric; Range: 0÷1000mm; PNP; DARK-ON; 50mA; Mat: PBT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E3T-ST14-M5J 0.3M-1
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E3T-ST14-M5J 0.3M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 0÷1000mm; PNP; DARK-ON; 50mA; Mat: PBT
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 50mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | PBT |
| Body dimensions | 9.5x7x18.5mm |
| Range | 0...1m |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Response time | <1ms |
| Operation mode | transmitter-receiver |
| Operation modes | DARK-ON |