Sensor: optical fibre amplifier; PNP; IP50; Connection: lead 2m
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E3X-NA41F 2M
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E3X-NA41F 2M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: optical fibre amplifier; PNP; IP50; Connection: lead 2m
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 50mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP50 |
| Body material | PBT |
| Body dimensions | 64.3x31.5x10mm |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | optical fibre amplifier |
| Sensors features | sensitivity adjustable, time delay |
| Response time | <200µs |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |