PHOTOELECTRIC SENSOR, NPN, 0.1A, 25MM
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E3Z-G61-M3J
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E3Z-G61-M3J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PHOTOELECTRIC SENSOR, NPN, 0.1A, 25MM
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 25mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP64 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | ABS |
| Range | 25mm |
| Output configuration | NPN |
| Type of sensor | photoelectric |
| Response time | <1ms |
| Operation mode | through-beam (with slot) |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |