Sensor: photoelectric; Range: 0÷15m; NPN; DARK-ON,LIGHT-ON; 100mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E3Z-T61-L 2M
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E3Z-T61-L 2M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 0÷15m; NPN; DARK-ON,LIGHT-ON; 100mA
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | PBT |
| Body dimensions | 10.8x20x31mm |
| Range | 0...15m |
| Output configuration | NPN |
| Type of sensor | photoelectric |
| Response time | <1ms |
| Operation mode | transmitter-receiver |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |