Sensor: capacitive; Range: 0÷20mm; Output conf: PNP / NO
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E53KAL30T111
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E53KAL30T111
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: capacitive; Range: 0÷20mm; Output conf: PNP / NO
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 300mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP65 |
| Body material | plastic |
| Range | 0...20mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Type of sensor | capacitive |
| Switch housing | M30 |
| Switching frequency max | 250Hz |
| Kind of forehead | embedded |