Sensor: inductive; Range: 0÷4mm; 20÷250VAC; Output conf: 2-wire NO
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E55CAL12A2E
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E55CAL12A2E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Range: 0÷4mm; 20÷250VAC; Output conf: 2-wire NO
| Supply voltage | 20...250V AC |
| Max. operating current | 150mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP66 |
| Body material | plastic |
| Range | 0...4mm |
| Output configuration | 2-wire NO |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M12 |
| Switching frequency max | 25Hz |
| Kind of forehead | non-embedded |