Sensor: inductive; Output conf: NPN / NO; 0÷10mm; 10÷30VDC; M30
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E55CAL30T110
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E55CAL30T110
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Output conf: NPN / NO; 0÷10mm; 10÷30VDC; M30
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP66 |
| Body material | plastic |
| Range | 0...10mm |
| Output configuration | NPN / NO |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M30 |
| Switching frequency max | 300Hz |
| Kind of forehead | embedded |