Sensor: inductive; Output conf: PNP / NC; 0÷8mm; 10÷30VDC; M18
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E55CBL18T111E
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E55CBL18T111E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Output conf: PNP / NC; 0÷8mm; 10÷30VDC; M18
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP66 |
| Body material | plastic |
| Range | 0...8mm |
| Output configuration | PNP / NC |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M18 |
| Kind of forehead | non-embedded |