Sensor: inductive; Range: 0÷16mm; 20÷250VAC; M18; IP rating: IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E57-18GE16-AAB
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E57-18GE16-AAB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Range: 0÷16mm; 20÷250VAC; M18; IP rating: IP67
| Supply voltage | 20...250V AC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 3 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...16mm |
| Output configuration | 2-wire NO |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M18 |
| Switching frequency max | 25Hz |
| Kind of forehead | non-embedded |