Sensor: inductive; Range: 0÷5mm; 20÷250VAC; Output conf: 2-wire NO
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E57-18GS05-AAB
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E57-18GS05-AAB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Range: 0÷5mm; 20÷250VAC; Output conf: 2-wire NO
| Supply voltage | 20...250V AC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 3 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...5mm |
| Output configuration | 2-wire NO |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M18 |
| Switching frequency max | 25Hz |
| Kind of forehead | embedded |