Sensor: inductive; 0÷20mm; M18; IP67; -25÷70°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E57-18LE20-C1D
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E57-18LE20-C1D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; 0÷20mm; M18; IP67; -25÷70°C
| Max. operating current | 500mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...20mm |
| Output configuration | NPN / NC |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | connector M12 |
| Switch housing | M18 |
| Kind of forehead | non-embedded |