Sensor: inductive; 0÷22mm; M30; IP67; -25÷70°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E57-30LE22-C
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E57-30LE22-C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; 0÷22mm; M30; IP67; -25÷70°C
| Max. operating current | 500mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...22mm |
| Output configuration | NPN / NO |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M30 |
| Switching frequency max | 300Hz |
| Kind of forehead | non-embedded |