Sensor: inductive; 10÷30VDC; M18; Connection: lead 2m
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E57G-18UPN12-C2
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E57G-18UPN12-C2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; 10÷30VDC; M18; Connection: lead 2m
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...12mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M18 |
| Switching frequency max | 300Hz |
| Kind of forehead | non-embedded |