Sensor: inductive; Range: 0÷10mm; 20÷250VAC; M30; IP rating: IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E57LAL30A2
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E57LAL30A2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Range: 0÷10mm; 20÷250VAC; M30; IP rating: IP67
| Supply voltage | 20...250V AC |
| Max. operating current | 250mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...10mm |
| Output configuration | 2-wire NO |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M30 |
| Switching frequency max | 20Hz |
| Kind of forehead | embedded |