Sensor: inductive; M30; Connection: lead 2m; Mat: brass
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E57P-30SPN10-C2
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E57P-30SPN10-C2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; M30; Connection: lead 2m; Mat: brass
| Supply voltage | 10...48V DC |
| Max. operating current | 300mA |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...10mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M30 |
| Switching frequency max | 600Hz |
| Kind of forehead | embedded |