Sensor: inductive; Range: 0÷2mm; 40÷250VAC; 20÷250VDC; M12; 250mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E57SAL12A2SA
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E57SAL12A2SA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Range: 0÷2mm; 40÷250VAC; 20÷250VDC; M12; 250mA
| Supply voltage | 20...250V DC |
| Max. operating current | 250mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 3 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...2mm |
| Output configuration | 2-wire NO |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M12 |
| Switching frequency max | 60Hz |
| Kind of forehead | embedded |