Sensor: inductive; Output conf: NPN / NO; 0÷2mm; 6÷48VDC; M12; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E57SAL12T110
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E57SAL12T110
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Output conf: NPN / NO; 0÷2mm; 6÷48VDC; M12; IP67
| Max. operating current | 250mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...2mm |
| Output configuration | NPN / NO |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M12 |
| Switching frequency max | 800Hz |
| Kind of forehead | embedded |