Sensor: inductive; Output conf: PNP / NO; 0÷8mm; 6÷48VDC; M18; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E57SAL18T111ED
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: E57SAL18T111ED
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; Output conf: PNP / NO; 0÷8mm; 6÷48VDC; M18; IP67
| Max. operating current | 250mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...8mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | connector M12 |
| Switch housing | M18 |
| Kind of forehead | non-embedded |