Module: regulator; temperature; SPST-NO; OUT 2: SPST-NO; panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E5CB-R1TCD 24AC/DC
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E5CB-R1TCD 24AC/DC
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; temperature; SPST-NO; OUT 2: SPST-NO; panel
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 24V AC, 24V DC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP66 (from the front) |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Body dimensions | 48x48x60mm |
| Kind of display used | 2x LED |
| Additional functions | LED status indicator, output 1 - operational output, output 2 - operational output; |
| Kind of temperature sensor | thermocouple J, thermocouple K, thermocouple R, thermocouple S, thermocouple T |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | SPST-NO |
| The programming method | foil keypad |
| Kind of output 2 | SPST-NO |
| Input 1 properties | thermocouple |
| Display height 1 | 16mm |
| Regulation for output 1 | 2PID, ON-OFF |
| Display 2 height | 10mm |