Module: regulator; temperature; SPST-NO; OUT 2: SPST-NO; SPST-NO
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E5CC-RX3A5M-000
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E5CC-RX3A5M-000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; temperature; SPST-NO; OUT 2: SPST-NO; SPST-NO
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP66 (from the front) |
| Leads | screw terminals |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Kind of display used | LCD |
| Additional functions | heating or cooling control |
| Kind of temperature sensor | JPt100, Pt100, thermocouple B, thermocouple E, thermocouple J, thermocouple K, thermocouple L, thermocouple N, thermocouple PLII, thermocouple R, thermocouple S, thermocouple T, thermocouple U, thermocouple W |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | SPST-NO |
| The programming method | keypad |
| Input 1 properties | analogue voltage, current analog, thermocouple |
| Display height 1 | 15.2mm |
| Regulation for output 1 | 2PID, ON-OFF |
| Display 2 height | 7.1mm |