Module: regulator; temperature; on panel; E5CN; -10÷55°C; 24VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
E5CN-HTC2MD-500 24VAC/DC
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: E5CN-HTC2MD-500 24VAC/DC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; temperature; on panel; E5CN; -10÷55°C; 24VAC
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 24V AC, 24V DC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP66 (from the front) |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Kind of display used | color, LCD |
| Kind of temperature sensor | contact free, JPt100, Pt100, thermocouple B, thermocouple E, thermocouple J, thermocouple K, thermocouple L, thermocouple N, thermocouple R, thermocouple S, thermocouple T, thermocouple U |
| Controlled parameter | temperature |
| The programming method | foil keypad |
| Input 1 properties | RTD, thermocouple |
| Regulation for output 1 | 2PID, AUTOTUNING, ON-OFF, SELFTUNING |